Talaşlı imalat (üretim); Daha önceden tasarımı yapılmış bir iş parçasının yeterli standartlara uygun şekilde projelendirilme işlemi yapılmış teknik resmi referans olarak alınıp, söz konusu parçadan değişik ölçülerde talaş kaldırılarak tasarlanan geometrik şeklin ortaya çıkarılma işlemidir.

Talaşlı imalat birçok farklı operasyonların birleşmesinden meydana gelir. Temel özelliği, kesici takımlar kullanarak tasarlanan iş parçası üzerinden talaş kaldırılması işlemidir. Bu işlemi gerçekleştirmek için takım ile tasarlanmış iş parçası arasında izafi bir hareket meydana gelmesi gerekiyor.

Söz konusu izafi hareket genel olarak Talaşlı imalat yönteminde kesme hızı olarak isim verilen birincil hareket ve ilerleme adı ile tanımlanan ikincil hareketle sağlanır. Bu iki birbirini tamamlayan hareket ve kesici takımın şekliyle tasarlanması planlanan parça geometrisi ortaya çıkarılır. Tornalama, delik delme ve frezeleme üç genel Talaşlı imalat metodudur.

Siz de talaşlı imalat yaptırmak isterseniz doğru adrestesiniz. Barış Metal olarak sizlere profesyonel bir hizmet veriyoruz. Hemen bizimle iletişime geçin!

• Özel Makine Parçaları İmalatı

• Fikstür ve Aparat İmalatı

• Sac Şekillendirme Kalıpları

• Özel Tekil Parça İmalatı

• Seri Üretim CNC Parça İmalatı

kurumsalresmi